2018-07-01 12:10Svarbi žinia visiems mobiliojo elektroninio parašo vartotojams.
Svarbi žinia visiems mobiliojo elektroninio parašo vartotojams.
Iki šių metų liepos 1 d. visi mobiliojo elektroninio parašo vartotojai turi pasikeisti SIM korteles.
Šis veiksmas yra būtinas didinant mobiliojo elektroninio parašo saugumo lygį ir vykdant ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktus (Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB, ir Ryšių reguliavimo tarnybos sprendimą).
Vartotojai, norintys ir toliau naudotis m. parašo paslauga, turi kreiptis į savo mobiliojo ryšio operatorius ir sudaryti naujas m. parašo sutartis. Visi Lietuvoje veikiantys mobiliojo ryšio operatoriai m. parašo paslaugai reikalingas SIM korteles į naujus saugumo reikalavimus atitinkančias korteles keičia nemokamai.
Anksčiau išduoti m. parašo sertifikatai galios iki 2018 m. liepos 1 d. Iki šios dienos SIM kortelių nepasikeitusiems vartotojams m. parašo sutartys, vadovaujantis ES reglamentu ir RRT sprendimu, bus nutrauktos.
Apdorojama...

Anglų-lietuvių-anglų ir prancūzų -lietuvių-prancūzų kalbų mašininis vertimas, paremtas statistiniais metodais

Anglų-lietuvių-anglų ir prancūzų-lietuvių-prancūzų mašininio vertimo paslauga, verčianti bendrųjų dokumentų, teisinių dokumentų ir IT dokumentų srityse.

Suteikimo trukmė: Suteikiama iš karto.

Kaina: nemokama

SMVS – tai statistinio mašininio vertimo sistema. SMVS internetiniame puslapyje galima versti žodžius, frazes, sakinius ar tekstus lietuvių–anglų–lietuvių (bendrinė, teisės ir informacinių technologijų sritys) ir lietuvių–prancūzų–lietuvių (bendrinė ir teisės sritys) kalbų kryptimis. Vartotojas, norėdamas versti tekstą, turi naudotis SMVS internetiniu puslapiu. Sistema verčia tekstą vieno sakinio per sekundę greičiu. Naudoti sistemą labai paprasta. Tereikia pasirinkti norimą kalbų porą ir sritį, įrašyti arba įkelti norimą versti tekstą ir paspausti mygtuką „Versti“. Toliau pateikiama išsami SMVS internetinio puslapio funkcijų ir valdymo informacija.Aplinkoje „Išversti dokumentą“ vartotojas gali atlikti dokumento vertimą. Paspaudus užrašą „Įkelti dokumentą“ pasirenkamas dokumentas ir spaudžiama „Versti“. Maksimalus failo dydis, kurį galima įkelti, yra 15 MB. Baigus versti dokumentą jį galima parsisiųsti paspaudus mygtuką „Atidaryti“. Sistema verčia toliau nurodytų formatų failus:
1. Paprastojo teksto failus (.txt)
2. „Microsoft Word“ dokumentus (.docx, .doc)
3. „Microsoft Excel“ skaičiuokles (.xslx)
4. „Microsoft PowerPoint“ pateiktis (.pptx)
5. „OpenOffice“ dokumentus (.odf)
6. Vertimo atmintis „eXchange“ (TMX)
7. XML lokalizacijos mainų failų formatus (angl. „XML Localisation Interchange File Format“) (XLIFF)Naudojant SMVS sistemą galima versti ir internetines svetaines. Norint versti internetinę svetainę, tituliniame SMVS puslapyje reikia pasirinkti nuorodą „Versti svetainę“. Naudojant paprastą atsidariusio puslapio funkciją galima išversti norimą svetainę.Vartotojas iš dvikalbio arba vienakalbio tekstyno gali automatiškai išgauti terminus. Vėliau terminus galima naudoti mašininiame vertime siekiant patobulinti konkrečios srities tekstų kokybę.
Vartotojas gali įkelti vienkalbį dokumentą .docx, .pdf, .txt ar kitu ne tokiu populiariu formatu arba dvikalbį dokumentą „Moses“ archyvo formatu (.zip arba .tar.gz). „Moses“ archyvo formato faile turi būti suarchyvuoti du failai tuo pačiu pavadinimu, kurių plėtiniai nurodo failo kalbą, pavyzdžiui, dvikalbis_tekstynas.en ir dvikalbis_tekstynas.lt. Plėtiniai turi būti rašomi mažąja raide, failų pavadinimuose (archyvo ir failų, esančių jame) negali būti tarpo simbolių. Failai, kurie yra „Moses“ archyve, turi būti lygiagretieji: failuose turi būti po vieną terminą eilutėje ir konkrečioje eilutėje esantis terminas pirmame faile turi atitikti terminą toje pačioje eilutėje kitame faile (turi būti jo vertimas).

Už paslaugos teikimą atsakingų asmenų kontaktai

Virginijus Dadurkevičius
vyr.inžinierius
Tel. +370 5 2398768
Mob. +370 618 28945
Faks. +370 5 2398767
virginijus.dadurkevicius@tmi.vu.lt
Bendra informacija:
Adresas Universiteto g. 3, LT-01513, Vilnius
Adresas internetewww.vu.lt
Darbo laikasI - IV 8:00-17:00, V 8:00-15:45. Pietų pertrauka: 12:00-12:45
Įmonės kodas211950810
Adresas Lietuvoje:
Vilniaus m. sav., Vilnius, Universiteto g. 3
Interneto svetainė:
Tel. +370 5 268 7001
Faks. +370 5 268 7009
infor@cr.vu.lt